OZON: Su arıtmada kimyasal çözümler yerine DOĞAL Dezenfektan.

Ozon, doğanın özel unsuru olan “aktif oksijen” dir. Doğal bir temizleyicidir.Ozon, arıtıldıktan sonra suda kalmadığı için kimyasal bileşikler oluşturmaz, yani etki ettikten sonra oksijen formuna geri döndüğü için kalıntı bırakmaz.Temel olarak ozonun havuzlar ve kaplıcalar için etkili bir tedavi olduğu anlamına gelir ve siz ve aileniz için havuz kimyasallarının sarhoşluk riskini ortadan kaldırarak en doğal şekilde hareket eder!Ozon, güvenle kullanılan en güçlü oksitleyicidir, klor ve brom gibi geleneksel kimyasallara alternatif su arıtıcıdır.

Ozon, sudaki mikroorganizmaları öldürmek için sterilize edici bir ajan olarak kullanılan doğal olarak üretilen bir gazdır. Ozonla su arıtmada  havuz, spa veya endüstriyel makinalar  kir, gres, yağlar, organikler ve diğer maddeler, klorlu sistemlere göre filtre sistemine çok daha hızlı temizlenecektir.

Kimyasal eklemeden – bu su ozonlama işlemi% 100 doğaldır; Katkı maddeleri veya sarf malzemeleri için ek aylık maliyet veya ihtiyaç yoktur – uzun vadede tasarruf sağlar, çünkü ozonun etkili olması için başka herhangi bir ürüne ihtiyaç duymaz; Ozon, klordan çok daha güçlü oksidan ve dezenfektandır – Klora dirençli bazı patojenler, ozonla işlenmiş suda çoğalamaz; Daha yüksek kaliteli ve arıtılmış su zararlı bakteri ve virüslerden arındırılmıştır; Ozonun klora kıyasla toksik veya zararlı kalıntıları yoktur. Klorun kloramin, THM gibi tortular oluşturduğu bilinmektedir. Ozon kendi başına sudaki organik ve inorganik maddeleri kloraminler gibi istenmeyen ürünler oluşturmadan okside eder; Artan filtrasyon verimliliği ve pıhtılaşma kapasitesi – doğal organik maddenin biyolojik bozunma oranı artar, böylece büyük moleküller havuz filtresi tarafından daha kolay ayrıştırılabilen daha küçük moleküllere indirgenir; Suyun alkalinitesini ve pH’ını değiştirmez; Her türlü suda kullanılabilir; Sıcak veya soğuk su havuzlarına kurulabilir; Her tür havuzla uyumludur (elyaf, vinil ve fayans);Tıkanmayı önler; Cilt ve göz tahrişi olasılığını azaltır; Ozon hızla ve doğal olarak ayrışır ve bu nedenle çıkarılması gereken hiçbir zararlı kalıntı bırakmaz.

 

SPA TERMAL

 

KONUTLAR

 

ENDÜSTRİYEL MAKİNE

 

HAVUZLAR

 

AKVARYUMLAR

 

LABORATUVARLAR

WhiteDay, temiz bir ortam yaratmaya istekli olduğunu belirten “temiz” ve “günler” kelimesinden oluşan bileşik bir kelimedir.

WhiteDay’li ortamlar hastalık, kirlilik ve mikrop içermez.