TEMİZ ODA

Tipik olarak üretim veya bilimsel araştırmada kullanılan bir odadır. Temiz oda, havadaki mikroplar, aerosol parçacıkları gibi düşük düzeyde kirletici içerebilen kontrollü ortamlardır. Ayrıca temiz oda, belirli partikül boyutunda metreküp başına partikül sayısı ile belirlenen kontrollü seviyededir. Ve şehir ortamında dışarıdaki ortam havası, en düşük temizoda standartlarında  metreküp başına 35.000.000 parçacık içerir.

Temiz Oda

İnsan yada gerekli koşullarda ürün kalitesinin önemli olduğu uygulamalarda, faydalanılan teknolojik yöntemlerden birisi de temiz oda sistemleridir. Uygulama alanları; savunma sanayi, nanoteknoloji merkezleri,medikal ürün imalatı, PCB imalat ve montaj alanları , sağlık ve gıda gibi sektörlerdir. WHITEDAY olarak Fabrika imalat projelerinde taahhüt projeleri ve uygulamalar veya modüler sistemler imalatı yaparız.

Temiz Odaya Genel Bakış

Temiz odalar, küçük parçacıkların üretim sürecini olumsuz etkileyebileceği endüstrilerde kullanılır. Boyutları ve karmaşıklıkları farklılık gösterir. Ve yarı iletken üretimi, farmasötik ürünler, biyoteknoloji, tıbbi cihaz gibi endüstrilerde kullanılır. Ayrıca havacılık, optik ve Enerji Bakanlığı’nda yaygın olan kritik proses imalatında da kullanılırlar.

Temiz oda, partikül kontaminasyonunu azaltmak ve sıcaklık, nem, basınç gibi hazırlıkların yapıldığı kapalı alandır. Ayrıca bileşen, 0,3 mikron ve daha büyük boyuttaki parçacıkları yakalamak için kullanılan Yüksek Verimli Partikül Hava (HEPA) filtresidir. Ve temiz odaya verilen havanın tamamı HEPA filtrelerinden geçer. Sıkı temizlik performansının gerekli olduğu bazı durumlarda Ultra Düşük Partikül Hava filtreleri kullanılır.

Temiz odalarda çalışmak üzere seçilen personel, kirlilik kontrol teorisi konusunda kapsamlı bir eğitimden geçer. Temiz odaya hava kilitlerinden, hava duşlarından veya giyinme odalarından girip çıkarlar. Vücut tarafından doğal olarak üretilen kirletici maddeleri yakalamak için tasarlanmış özel giysiler giymeleri gerekir.

 

 

WhiteDay, temiz  ortam yaratmaya istekli olduğunu belirten “temiz” ve “günler” kelimesinden oluşan bileşik kelimedir.

WhiteDay’li ortamlar hastalık, kirlilik ve mikrop içermez.

Ev ve Ofis Tipi Covid 19 temizleme ürünümüzü incelemek için tıklayınız

Sosyal medyada takip etmek için tıklayınız.